Bazénové jednotky H-Pool

integrované odvlhčování, zpětné získávání tepla, ohřev a větrání
elektronický expanzní ventil
integrovaný systém MaR

 

Užití a pracovní podmínky

Bazénové klimatizační jednotky řady H-Pool pro zajiš­tění komplexní úpravy vzduchu v jednom celku, jsou vhodné pro větrání a odvlhčování krytých veřejných, školních a hotelových prostor, rodinných bazénů, lázní a jiných prostor s vysokou vlhkostí vzduchu. Ideální pro energeticky šetrné instalace, kdy je využit desko­vý výměník s vysokou účinností a tepelné čerpadlo. Dále je vhodné použití tam, kde je potřeba klimatizo­vat prostor, avšak kondenzační jednotku není možno umístit ven, případně na všechny ostatní aplikace, kdy je důležitá jednoduchá montáž a rychlé uvedení do provozu. Jednotky jsou vyráběny v provedení pro vnitřní prostředí.

Konstrukce

Jednotky H-Pool jsou vyrobeny z bezrámových send­vičových panelů. Plášť panelu je tvořen dvěma ocelovými lakovanými plechy o tloušťce 0,8 mm, spojenými po obvodě jed­nostrannými nýty. Vnější plášť jednotky je lakovaný v základní barvě – odstín RAL9002 – slonová kost. Uvnitř panelu je izolační výplň z minerální vlny s ob­jemovou hmotností 50 kg/m³, stupeň hořlavosti A1. Tloušťka panelu je 50 mm. Pevnost komory zajišťují speciální spoje registrované u Úřadu průmyslového vlastnictví v databázi průmy­slových vzorů.

Popis provedení

Klimatizační jednotky jsou vyráběny ve 2 přepravních blocích. Jednotky jsou určeny pro montáž na podla­hu, dodávají se spolu se základovým rámem. Vývody výměníků, servisní otvory a armatury jsou umístěny na přední straně jednotky. Přístup k ventilátorům, filtrům a kompresorům je za­jištěn dveřmi. Před jednotkou je třeba zachovat volný obslužný prostor o velikosti 1,15-ti násobku hloubky jednotky. Před elektrickým rozvaděčem, umístěným na boku jednotky, je třeba zachovat volný prostor 800 mm.

Systém měření a regulace H-Control

Jednotky jsou vybaveny autonomním systémem řízení MaR H-Control. Tento systém lze jednoduše ovládat pomocí PC a webového prohlížeče. Dále lze jednotku ovládat pokojovým ovladačem s LCD displejem nebo nadřazeným systémem. Řídicí a akční prvky jsou při výrobě kompletně osazeny, zapojeny a odzkoušeny.
Systém tak umožňuje:

  • plynulé řízení chodu ventilátorů
  • řízení a ochranu vodního ohřívače
  • řízení a ochranu výměníků ZZT
  • řízení klapek
  • signalizaci zanesení vzduchových filtrů
  • řízení kompresoru tepelného čerpadla včetně reverzního chodu

Schéma jednotky H-Pool

Schéma jednotky H-Pool

Produktové dokumenty

Produktový list

Kontakt

C.I.C. JAN HŘEBEC s.r.o.
Na Zlaté stezce 1075
Tel.: +420 326 531 311
263 01 Dobříš

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...