Nástřešní jednotky H-Top

větrání, ohřev a chlazení
tepelné čerpadlo
venkovní axiální ventilátory
integrovaný systém MaR
jednoduchá instalace „Plug & Play“

 

Užití a pracovní podmínky

Jednotky H-Top jsou nástřešní vzduchotechnické jednotky určené pro větrání, ohřev a chlazení vzduchu. Chlazení a v případě reverzního provozu i ohřev přiváděného vzduchu je zajištěno tepelným čerpadlem. Tepelné čerpadlo má 2 nezávislé okruhy a je osazeno dvěma až čtyřmi spirálovými kompresory. Ohřev přiváděného vzduchu je možné volit plynový kondenzační, vodní či elektrický.

Jednotky jsou určeny pro instalaci do venkovního prostředí s teplotou -15 až 40°C. Jednotky jsou určeny pro dopravu a úpravu vzduchu v prostředí normálním, bez nebezpečí výbuchu.

Jednotka H-Top je vybavena vlastním systémem měření a regulace, který zabezpečuje všechny provozní stavy a je schopna komunikace s nadřízeným systémem.
 

Konstrukce

Skříň jednotky je vyrobena z vysoce odolné pozinkované oceli. Vnější plechy jsou vyrobeny z lakovaných plechů, které jsou již u dodavatele na vnější straně navíc opatřeny třemi ochrannými vrstvami o celkové tloušťce 25 μm. Použitý polyesterový lak má odstín RAL 9002. Opláštění má unikátní samonosnou konstrukci chráněnou průmyslovým vzorem.

Konstrukce skříně umožňuje snadný přístup ke všem komponentům a případné výměny jednotlivých agregátů. Servisní panely jsou osazeny klikopanty, které umožňují snadnou manipulaci pomocí pantů a taktéž úplné vyjmutí servisního panelu. Opláštění je tvořeno sendvičovými panely s minerální izolací o tloušťce 50mm. Vnitřní povrch jednotky je zcela hladký, tvořený pozinkovaným plechem. Základový rám jednotky je vybaven oky pro zvedání jeřábem.
 

Tepelné čerpadlo

Okruh tepelného čerpadla je navržen tak, aby splňoval přísné ekologické normy a zároveň dosahoval vysoké účinnosti. Okruh tepelného čerpadla je vybaven Scroll kompresory s proměnným výkonem. Okruh je pod neustálým dohledem systému měření a regulace, který monitoruje chod a v případě závady vyhodnotí situaci a zabrání poškození okruhu tepelného čerpadla.
 

Venkovní ventilátory

Pro chlazení venkovních výměníků jsou použity axiální ventilátory s vysokou účinností a nízkým hlukem, vyvinuté podle posledních bionických poznatků. Ventilátory jsou osazeny AC nebo EC motory a jsou staticky a dynamicky vyvážené. Axiální ventilátory jsou plynule regulovatelné dle požadovaného výkonu.
 

Systém měření a regulace H-Control

Systém Měření a Regulace zabezpečuje kompletní autonomní chod jednotky. Systém MaR je optimalizován pro řízení nástřešní jednotky H-Top tak, aby jednotlivé části jednotky nebyly zbytečně namáhány (např. časté zapínání kompresorů) ale zároveň tak, aby byla zajištěna co nejnižší spotřeba energií.

Ovládat MaR lze přímo na jednotce prostřednictvím displeje na regulátoru nebo ze vzdáleného místa pomocí vizualizace. Jako variantu lze jednotku spravovat pomocí nadřízeného systému budovy, popřípadě může při jednotlivých stavech zasílat SMS zprávy.

Systém MaR je standardně odolný proti reverzaci sledu fází, a vylučuje možnost opačné rotace kompresorů a ostatních motorů jednotky. Systém MaR je vybaven bezpečnostní funkcí, která po odstavení od elektrické energie zajistí, že před opětovným spuštěním musí obsluha jednotku zkontrolovat a následně ji spustit.
 

Schéma jednotky H-Top

 
Schéma jednotky H-Top
 

Produktové dokumenty

Návod
Produktový list

Kontakt

C.I.C. JAN HŘEBEC s.r.o.
Na Zlaté stezce 1075
Tel.: +420 326 531 311
263 01 Dobříš

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...