HL-RD 350-3000 EC

HL-RD 350-3000 EC

Charakteristika produktu

Kompaktní energeticky úsporná vzduchotechnická jednotka určená pro prostory, které vyžadují ekonomické řešení a kontrolovatelnou výměnu vzduchu. Jednotka je vybavena filtrací vzduchu na přívodu a odvodu, protiproudým rekuperačním výměníkem s účinností až 85%, elektrické topné spirály nebo vodním ohřívačem a ventilátory s EC-motory. EC-motory sníží spotřebu energie a zajistí vysokou účinnost a nízkou hladinu hluku ve stejnou dobu. Jednotku je možné plně regulovat.

Konstrukce:

Plášť – plášť je vyroben aluzinku s tepelně a zvukově-izolační vrstvou tvořenou minerální vlnou o tloušťce 20 mm pro HL-RD 300,600 a 1000 a o tloušťce 50 mm pro HL-RD 2000, 3000.
Filtry – Jednotka je vybavena dvěma zabudovanými kazetovými filtry. Zákazník má možnost si vybrat třídu filtrace G4/F7.
Ventilátor – Jednotka je vybavena ventilátory s EC motory. Taková konstrukce motoru je nejprogresivnější řešení v úspoře energie. Ventilátor je poháněn vysoce efektivním elektronicky kumulovaným motorem s přímým vnějším rotorem. Tento typ motoru je nejpokročilejším řešením pro úsporu energie.
Výměník tepla – Jednotka je vybavena vysoce účinným výměníkem tepla dosahující až 90% účinnosti. Modely řady HL-RD 350, 600, 1000 jsou vybaveny protiproudým výměníkem vyrobeným z polystyrenu. Modely řady HL-RD 2000, 3000 jsou vybaveny s protiproudým výměníkem vyrobeným z hliníkového plechu. Jednotka je doplněna ve spodní části výměníku tepla vaničkou pro odvod kondenzátu.
Ohřev – Pokud je venkovní teplota příliš nízká a/nebo přenos tepelné energie z odpadního vzduchu je nedostačující dochází k dohřevu přiváděného vzduchu na požadovanou teplotu, topné těleso se automaticky zapne. Řídicí systém reguluje topný výkon pro udržení požadované vnitřní teploty.
Chlazení – Jednotku je možné doplnit o přímý výparník, který bude umístěn v přívodním potrubí.

Řídicí systém

Jednotka je vybavena vestavěným automatizačním systémem s multifunkčním ovládacím panelem s grafickým ukazatelem LCD.
Funkce:
• protimrazová ochrana
• regulace otáček motoru a regulace vzduchového výkonu
• nastavení a udržení požadované teploty přívodního vzduchu
• automatické řízení by-passu
• ovládání externího oběhového čerpadla
• kontrola zanesení filtru

Vzduchotechnická jednotka je vybavena dálkovým ovládacím panelem, který poskytuje:
• starting-up/ shutdown větrací jednotky
• nastavení denního a týdenního režimu
• nastavení požadované kapacity vzduchu
• nastavení požadované teploty přiváděného vzduchu
• zobrazení teploty v místnosti

Montáž

Vzduchotechnická jednotka je určena pro vnitřní umístění. Jednotka může být umístěna na podlahu nebo ji lze zavěsit pod strop pomocí držáku s tlumícími vložkami. Jednotka může být umístěna v obslužných prostorách nebo přímo v pokojích zavěšená v podhledu. Montáží je třeba zajistit správný odvod kondenzátu a přístup k bočním panelům na zajištění údržby a čistění jednotlivých prvků jednotky.

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...