H-RD R 400-900 EC

H-RD R 400-900 EC

Charakteristika produktu

Kompaktní energeticky úsporná vzduchotechnická jednotka určená pro prostory, které vyžadují ekonomické řešení a kontrolovatelnou výměnu vzduchu. Jednotka je vybavena filtrací vzduchu na přívodu a odvodu, rotačním rekuperačním výměníkem s účinností až 80%, elektrické topné spirály nebo vodního ohřívače a ventilátory s EC-motory. EC-motory sníží spotřebu energie a zajistí vysokou účinnost a nízkou hladinu hluku ve stejnou dobu. Jednotku je možné plně regulovat.

Konstrukce:

Plášť – Plášť je vyroben z aluzinku s tepelně a zvukově-izolační vrstvou tvořenou minerální vlnou o tloušťce 20 mm. Díky speciálně navrženým odnímatelným bočnicím jednotka vyžaduje minimální prostor pro servis a přístup ke všem částem jednotky.
Filtry – Jednotka je vybavena dvěma zabudovanými kazetovými filtry. Zákazník má možnost si vybrat třídu filtrace G4/F7. Filtry zabraňují vnikání nečistot do místnosti a jsou to základní složky, které chrání jednotlivé prvky proti znečištění.
Ventilátor – Jednotka je vybavena ventilátory s EC motory. Taková konstrukce motoru je nejprogresivnější řešení v úspoře energie. Ventilátor je poháněn vysoce efektivním elektronicky kumulovaným motorem s přímým vnějším rotorem. Tento typ motoru je nejpokročilejším řešením pro úsporu energie.
Rotační výměník tepla – Rotační tepelný výměník je rotující krátký válec uvnitř vyplněn vlnitými hliníkovými pásy umístěny takovým způsobem, aby bylo zajištěno procházení přiváděného a odváděného proudu vzduchu přes výměník tepla, ale aby byl vyloučen jejich přímý kontakt. Mezi výhody rotačního výměníku ve srovnání s deskovými výměníky tepla patří vyšší účinnost, udržuje komfortní úroveň vnitřní vlhkosti, velmi nízké nebezpečí námrazy a má menší tlakovou ztrátu, což snižuje spotřebu energie.
Ohřev – Pokud je venkovní teplota příliš nízká a/nebo přenos tepelné energie z odpadního vzduchu je nedostačující dochází k dohřevu přiváděného vzduchu na požadovanou teplotu, topné těleso se automaticky zapne. Řídicí systém reguluje topný výkon pro udržení požadované vnitřní teploty.
Chlazení – Jednotku je možné doplnit o přímý výparník, který bude umístěn v přívodním potrubí.

Řídicí systém

Jednotka je vybavena vestavěným automatizačním systémem s multifunkčním ovládacím panelem s grafickým ukazatelem LCD.
Funkce:
• protimrazová ochrana
• regulace otáček motoru a regulace vzduchového výkonu
• nastavení a udržení požadované teploty přívodního vzduchu
• automatické řízení by-passu
• ovládání externího oběhového čerpadla
• kontrola zanesení filtru

Vzduchotechnická jednotka je vybavena dálkovým ovládacím panelem, který poskytuje:
• starting-up/ shutdown větrací jednotky
• nastavení denního a týdenního režimu
• nastavení požadované kapacity vzduchu
• nastavení požadované teploty přiváděného vzduchu
• zobrazení teploty v místnosti

Montáž

Vzduchotechnická jednotka je určena pro vnitřní umístění. Jednotka může být umístěna na podlahu nebo ji lze zavěsit pod strop pomocí držáku s tlumícími vložkami. Jednotka může být umístěna v obslužných prostorách nebo přímo v pokojích zavěšená v podhledu. Montáží je třeba zajistit správný odvod kondenzátu a přístup k bočním panelům na zajištění údržby a čistění jednotlivých prvků jednotky.

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...